Jdi na obsah Jdi na menu
 

INFORMACE O AKTUALITÁCH Z NAŠÍ KAPELY

 

 

 • KALENDÁŘE 2018 -  již prodány... yes

      •  KALENDÁŘE 2018  - k dispozici máme ještě posledních pár stolních kalendářů na rok 2018.  Můžete si o ně požádat na čísle 728853378 u pana Petra Dvorského, jednatele kapely nebo třeba mailem na naší adrese PocateckaDechovka@centrum.cz . Cena 60,- Kč.  Přidáme ještě malý kapesní kalendáříček.

 

 

 • DECHOVKA, TO JE NAŠE - tentokrát si Ladislav Kubeš a Blanka Tůmová povídají s manželi Lešetickými. Pořad vysílá TV Šlágr 21. 2. 2015 kolem 10,15 h.
 • Pelhřimovský deník - 13. 1. 2015 vyšla v tomto deníku celostránková reportáž o naší kapele
 • AKCE na cenu CD ( původní cena 130,- Kč ; nová cena 80,- Kč ) byla ukončena 16. 1. 2015 . O další vyhlášené akci budete informováni opět na této stránce a na stránce Audio.
 • AKCE  - AKCE - AKCE  OD 8. 11. 2014 až do odvolání můžete koupit naše CD za akční cenu 80,- Kč                                        
 • Přidány nové fotky focené na kalendář... 1. 5. 2014
 • DECHPARÁDA na Šlágru - Nabízíme možnost hlasování - na adrese  http://slagrtv.cz/hitparady .
  Pro další postup v Dechparádě potřebujeme pomoc s hlasováním. Proto prosíme o kliknutí na odkaz a poté sjet myší úplně až dolů na daný pořad a kliknout na píseň Srdce hlas. Toto udělejte prosím max.1x denně po 24 hodinách, každý den, pokud se udržíme co nejdéle. Jde to i mailem - na adresu dechparada@slagr.cz napište Počátecká dechovka a můžete i své jméno, je to slosovatelné o ceny. Případně do SMS na č. 773757757 napište Dechparáda Počátecká dechovka. Děkujeme...
 • Dne 18.3. kapelník Jarda Strnad spolu s jednatelem kapely Petrem Dvorským natočili v jednom pořadu „ Dechovka to je naše…“ povídání o vzniku kapely, počáteckých festivalech i jiných akcích a se Zdeňkem Benešem, hudebním skladatelem, textařem a kapelníkem Libkovanky v pořadu druhém o zahraničních cestách Počátecké dechovky. Pořady uvádějí pan Ladislav Kubeš s paní Blankou Tůmovou z kapely Veselka. Písničky Počátecké dechovky si poslechnete ve 3 těchto pořadech a dále ve 3 pořadech s názvem „ Zpívejte si s námi“. Program si musíte nejlépe od soboty pohlídat, jelikož TV Šlágr  ho nemá zatím na celý týden. Někdy tyto pořady vysílají před obědem SO, NE a nebo okolo 18 hodiny každý den.
 • Dovolená 2014 - také v tomto roce pořádá naše kapela zájezd k moři. Letos pojedeme do Řecka. Bližší informace, které budou opět stále aktualizované, naleznete v sekci  DOVOLENÁ 2014
 • Kubešova Soběslav 2013 - fotografie z 19. ročníku tohoto festivalu v sekci Fotoalbum a na této adrese : http://notiicka.rajce.idnes.cz/Kubesova_Sobeslav_2013/    a video na této adrese : http://www.youtube.com/watch?v=-nBhaXyhT2Y
 • ŠLÁGR TV - mnoho z vás se nás neustále ptá, kdy se také objevíme na obrazovce této televize. Posluchačům a divákům, kteří by rádi na nové televizní stanici Šlágr TV uviděli i Počáteckou dechovku oznamujeme, že jsme 18.1. 2013 dokončili natáčení ve studiu této televize. Záznam se bude asi týden - 10 dní zpracovávat a pak již na obrazovkách Šlágr TV můžete shlédnout vystoupení i naší kapely. Nějaký čas to bude nejprve v pořadu Novinky na Šlágru. Přejeme krásnou podívanou... ( Program na ten který den si můžete přečíst na stránkách Šlágr TV )
 • AKCE na cenu CD ( původní cena 130,- Kč ; nová cena 50,- Kč ) byla ukončena 16.7. 2012 . O další vyhlášené akci budete informováni opět na této stránce a na stránce Audio.
 • 4. 8. 2012 se uskuteční v Počátkách opět Festival dechových hudeb. Již nyní jste všichni srdečně zváni! Podrobnosti v sekci Kalendář akcí -  KDY a KDE...
 • Vyhlašujeme AKCI na cenu našeho CD. V současné chvíli si můžete CD koupit za cenu 50,- Kč. O ukončení akce budete informováni, půjde pravděpodobně o období půlky června.
 • I v roce 2012 pořádáme zájezd k moři. Případní zájemci tentokrát o dovolenou s Počáteckou dechovkou ve ŠPANĚLSKU - podívejte se do sekce DOVOLENÁ 2012. Tam se dozvíte podrobnosti.
 • Dne 10. 9. 2011 jsme hráli v Nové Bukové Sraz rodáků. Podívejte se na video z této akce - ZDE - .
 • Kubešova Soběslav 2011 -  na fota z VIP večera, který předcházel jako každý rok dvoum dnům 17. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu a kterého se každoročně účastní i Dagmar a Roman Lešetičtí a potom také na fota z festivalu se můžete podívat  - ZDE -  . U některých fotek najdete v levém dolním rohu popisek. Na focení nebylo moc času, ale měla jsem tu čest nafotit překvapení pro pana Miloně Čepelku, herce, spisovatele a textaře, ale také našeho vzácného přítele; pro pana Jana Lipolda, hudebního skladatele  a pro pana Jaroslava Zemana, také hudebního skladatele. Tito pánové oslavují v letošním roce svá významná životní jubilea a proto v přímém přenosu do vysílání Českého rozhlasu České Budějovice byli oceněni Kubešovým hudebním vydavatelstvím za dlouholetou a přínosnou spolupráci. Blahopřejeme i my!
 • Televize R1 Vysočina odvysílala reportáž z 1. Mezinárodního festivalu dechových hudeb, který byl uskutečněn v rámci oslav 10. výročí založení Počátecké dechovky. Na tuto reportáž se můžete podívat          -  ZDE  -
 • Zveme všechny příznivce dechové hudby na Mezinárodní festival dechových hudeb, který se koná v Počátkách 25. 6. 2011 a to u příležitosti 10. výročí založení Počátecké dechovky. Spoluučinkují : Musikverein Vitis, Vysočanka, Batelovská dechovka, Jodléři z Konolfingenu a Dechovka z Lokce. Prohlédněte si - PLAKÁT - a těšíme se na vás... Pozvánka v tisku  - ZDE  -
 • Sděluji všem zájemcům o dovolenou, že i letošní zájezd je již beznadějně obsazen. Přeji všem krásnou dovolenou se spoustou nádherných zážitků. S ostatními se těšíme na shledanou na dovolené zase za rok...
 • Upozorňuji ještě případné zájemce o dovolenou, že zbývá posledních 6 míst...
 • Tak a opět vcházíme otevřenou branou do ročního období, které je plné tepla, sluníčka a také dovolených. Ano, vítáme tu konečně léto! A i v letošním roce pořádáme zájezd. Letos jedeme opět do Itálie, tentokrát Kampánie. Na Sicílii je to odsud co by kamenem dohodil. Odjezd je 26. srpna a návrat 4. září. Zájemci z řad veřejnosti - hlaste se opět na této mailové adrese  inv.dvorsky@seznam.cz  nebo na telefonním čísle  728853378.
 • Omlouváme se pořadatelům slavností Pelhřimovského pivovaru, nemohli jsme jejich nabídku na učinkování v termínu 20. 08. 2011 přijmout, město Nová Včelnice mělo naší kapelu objednanou na toto datum téměř rok dopředu. Děkujeme za pochopení.
 • Přátelé, je mi líto, ale musím všem dalším zájemcům o dovolenou v Itálii - Kalábrii sdělit, že všechna místa jsou již obsazena. Končíme tedy " nábor "  a těm, kteří s námi pojedou přejeme spoustu nádherných zážitků. Ostatním - na které už místo nezbylo, vzkazujeme - je pravděpodobné, že i příští rok uspořádáme nějaký zájezd, pokud přijdete včas, místo je vaše...Těšíme se. Jinak všem krásný zbytek léta!
 • Naše kapela pořádá ve dnech 10.9. - 19.9. 2010 zájezd do Itálie - Kalábrie.  Zveme všechny přátele na výlet za hranice snů. Zájemci o tuto dovolenou z řad veřejnosti - hlaste se na mailové adrese
  inv.dvorsky@seznam.cz  nebo na čísle mobilu 728853378 . Tam dostanete veškeré informace a podrobnosti k zájezdu. 
 • 6. října 2009 odjeli Dagmar a Roman Lešetičtí do Klatov, kam byli pozváni organizátory pořadu nazvaného " Svět se točí dál..." na besedu, povídání o dechovce a nejen o ní. V pořadu byly použity písničky z našeho CD jak reprodukovaně, tak i takzvaně naživo, přivezli jsme si podklady k písničkám, takže posluchači měli možnost slyšet i živé vystoupení, ne jenom reprodukovanou hudbu. Zazpívána byla živě i Bílá orchidej, kterou sice naše kapela nehraje, ale paní Dagmar si ji střihla také na přivezený podklad. Celý večer byl velice příjemný, jak pro nás ( publikum bylo velmi srdečné, přívětivé a spolupracovalo ), tak i právě pro posluchače - doufáme, že se jim naše vyprávění a písničky líbily. Děkujeme manželům Hošťálkovým z Plánice, kteří tento pořad v Klatovech připravují za pozvání do Hifi klubu, za opravdu příjemné posezení s milými lidmi, které zajímá dechovka, milují dechovku a vlastně děkujeme jim za velmi příjemně strávený celý den, neboť jsme se setkali již v brzkém odpoledni ( začátek pořadu byl v 19,30 ) a povídat bylo o čem opravdu až do večera. Toto povídání o dechovce, tato beseda proložená písničkami byla v našem podání v Klatovech sice poprvé, ale určitě ne naposledy. Těšíme se na další setkání. ( Fotografie najdete v sekci Fotoalbum ).
 • 27.srpna 2009 nám bylo ctí zahájit společně s prezidentem republiky panem Václavem Klausem a dalšími politiky  36. ročník výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích. Podívejte se do sekce Fotoalbum...
 • A ZNÁME VÍTĚZE ! V PROFILU Počátecké dechovky dne 5.4. 2009 položil redaktor Zdeněk Voráč soutěžní otázku - ve které kapele působili manželé Dagmar a Roman Lešetických před vstupem do Počátecké dechovky? Na výběr dal soutěžícím ze 3 možností : Božejáci, humpolecká Lesanka nebo Kamenička. Do studia přišlo 45 odpovědí. Správná odpověď byla Kamenička. A ze 42 správných odpovědí byli vylosováni tito výherci CD SVĚT SE TOČÍ DÁL s Počáteckou dechovkou : pan Jiří Kovářík z Prahy -Čimic, paní Věra Němcová z Telče a paní Dana Strnadová z Deštné. Výhercům blahopřejeme a těšíme se na setkání při některém z našich vystoupení.
 • 1.května 2009 jsme v počátecké sokolovně pokřtili naše historicky první CD, které vyšlo týden před Vánoci 2008 . Pozvání přijal také textař Jarda Hájek, který se ovšem nakonec nemohl z nedostatku času dostavit  ( celý den byl na roztrhání také od jiných kapel ). Ostatní pozvaní hosté přišli a společně s námi zapili naše první dítko. Za přání od " sudiček " děkujeme paní Ing. Marii Hrnčířové, starostce Počátek, zvukovému režisérovi CD Radkovi Vorlíčkovi a také zástupci sponzorů - panu Janu Brožovi - Zlatnictví Počátky. Videozáznam ze křtu CD najdete v Oblíbených odkazech.
 • Zveme všechny příznivce dechovky na májovou veselici do počátecké sokolovny. K tanci a poslechu hraje od 11, 00 hodin Počátecká dechovka a v průběhu akce bude pokřtěno CD této kapely - Svět se točí dál s Počáteckou dechovkou. Přizváni jsou starostka města Počátky paní Ing. Marie Hrnčířová, textař Jaroslav Hájek, zvukový režisér CD Radek Vorlíček, pan Jaroslav Bašta a také sponzoři.
  Přijďte tedy posedět, zatančit si a zazpívat na prvního máje do sokolovny v Počátkách a společně s námi pokřtít naše první CDčko. Začátek v 11, 00 hodin.
  Na vás všechny se těší Počátecká dechovka.

  5. dubna 2009 ve 12:30 hod. bude v Českém rozhlase České Budějovice vysílán pořad PROFIL. Pro toto datum si Zdeněk Voráč vybral naší kapelu, tedy Počáteckou dechovku. Uslyšíte písničky z CD a proběhne také soutěž o naše tři kompaktní disky. Již nyní přejeme všem soutěžícím hodně štěstí. Repríza Profilu bude odvysílána 10. dubna ve 20:05 hod.

  14. března 2009 měla v Českém rozhlase České Budějovice naše kapela premiéru také v pořadu pana Miloně Čepelky - DECHOVKA, TO JE MOJE. Repríza tohoto pořadu bude odvysílána ve středu 18. března ve 20,00 . Zůstává také časně ranní vysílání ( den po premiéře, tedy 15. března ) - po 4 hodině ranní na ČR 2 - Praha.

 • Festival Dechovky 21. století v Žirovnici - tak na tuto akci vás všechny srdečně zveme. Koná se 27.3. a bývá opravdu plno, nezapomeňte si včas objednat a koupit lístky.
 • V případě zájmu si můžete CD koupit za cenu 130,- Kč v prodejně oděvů OLA v Horní ulici, v Kulturním zařízení města Počátek ( také v Horní ulici ), v Trafice p. Stanislava Štefla u autobusového nádraží, popřípadě i na některém z našich vystoupení. Objednat si ho můžete na mailové adrese PocateckaDechovka@centrum.cz . CD Vám bude zasláno poštou na dobírku na Vámi udanou adresu, je ovšem nutné počítat s navýšením ceny o poštovné a balné.
 • V týdnu od 15.12 do 19.12. 08 vychází naše první CD s názvem SVĚT SE TOČÍ DÁL S POČÁTECKOU DECHOVKOU.  O datumu křestu budete včas informováni.
 • V září bylo CD dotočeno. Spolu s hudebním a zvukovým režisérem pracujeme na filnální podobě našeho prvního hudebního nosiče a vytváříme přebal CDčka. Datum vyjití CD a datum křestu včas sdělíme.
 • V měsíci srpnu 08 bude probíhat nahrávání prvního CD naší kapely.

 

 • Pro ty, kteří si zadají do vyhledávače název naší kapely :  kromě těchto estránek vyhledávač najde ještě také stránky naší kapely na WebGarden.cz . Tyto stránky nejsou ovšem oficiální, jsou neúplné a jsou v nich chybné informace o kapele. Nemám ponětí o tom, kdo je založil a kdo je tedy jejich administrátorem, ale pokusím se to zjistit. Zatím má Počátecká dechovka jediné oficiální a pravidelně aktualizované stránky zde na estránkách. Díky za pochopení.